Vajdasági Tűzoltó Szövetség évi közgyűlés
2019. december 09. 14:52
2019. december 6-7-én zajlott a Vajdasági Tűzoltó Szövetség évi közgyűlése, melyen az MTSZ-t Csóka Károly, a Kárpát-medencei Tűzoltó Együttműködési Bizottság vezetője képviselte

Az eseményen jelen volt a Szerb Tűzoltó Szövetség főparancsnoka, a katasztófavédelmi főigazgató kabinetfőnöke, valamint tanácsadója és az OEBS nemzetközi alapítvány képviselője is.

Az éves beszámolókat követően a jelenlévők meghallgathatták a vajdasági tűzoltóság helyzetéről, felszereltségéről, a tűzoltók létszámáról és az egyesületek aktivitásáról szóló előadást.

Csóka Károly hozzászólásában elmondta: a határmenti anyaországi és vajdasági magyar tűzoltó egyesületek között kiváló az együttműködés, illetve, hogy a Magyar Tűzoltó Szövetség továbbra is kész szakmailag támogatni a vajdasági tűzoltókat.