Tűzoltó gépjármű Székelyföldre
2017. augusztus 28. 14:02
A Magyar Tűzoltó Szövetség a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósággal együttműködve, ünnepélyes keretek között tűzoltó gépjárművet adományoz a Hargita megyei Homoródalmás önkéntes tűzoltóinak. Az átadás 2017. augusztus 31-én zajlik.

A nemrégiben alakult Homoródalmási Önkéntes Tűzoltóság az év elején az MTSZ adományozta felszerelés segítségével kezdhette meg működését. Most további segítség érkezik a szervezethez – az MTSZ és a BM OKF képviselőitől ugyanis egy felújított tűzoltó gépjárművet vehetnek át ünnepélyes keretek között.

Az eszközátadó ünnepség 2017. augusztus 31-én, 13 órakor zajlik a Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságnál Debrecenben. Az eseményen a BM OKF képviseletében Erdélyi Krisztián tű. ezredes, általános főigazgató-helyettes, az MTSZ képviseletében Dobson Tibor tű. ddtbk., a szövetség elnöke vesz részt.