Hírek

Beavatkozások 2026. jún. 15–21.
2026. június 23. 08:31
Az önkéntes és önkormányzati tűzoltók a múlt héten is számos helyen avatkoztak be: szokásos körképünkben megmutatunk ezek közül néhányat.

Hajdú-Bihar vármegye

Több faág is lehasadt hétfőn Debrecenben, a Nyíl utcában. A debreceni hivatásos és önkéntes tűzoltók vonultak a helyszínre, akik létrán át motoros láncfűrésszel távolítottak el az ágakat.

A közlekedést veszélyeztető faágakat távolítottak el a debreceni hivatásos tűzoltók szerdán Debrecenben, a Csemete és a Gyergyó utcában. Biharnagybajomban, a Báthori utcában lakóépületre dőlt egy akácfa, a biharnagybajomi önkéntes és a püspökladányi hivatásos tűzoltók vonultak az esethez, motoros láncfűrésszel kivágták a fát.

Pest vármegye

Tűz keletkezett egy családi házzal egybeépített melléképületben hétfőn délután Délegyházán, az Óbudai telep utcában. Mire a tűzoltók a helyszínre érkeztek, a tűz már átterjedt a hatvan négyzetméteres melléképület tetőszerkezetére is, a lángok a főépületet is veszélyeztették. A szigetszentmiklósi hivatásos és a helyi önkéntes tűzoltók több vízsugár segítségével megakadályozták a tűz továbbterjedését, eloltották a lángokat, majd átszellőztették és átvizsgálták az épületeket.

Lekaszált rét és a levágott száraz fű kapott lángra kedden délután Tápiószecső külterületén. A tűz átterjedt a közeli erdő aljnövényzetére és az erdőben felhalmozott tuskókra is. A nagykátai, a monori és a jászberényi hivatásos, a tápiószecsői, a gyömrői, és a kókai önkéntes tűzoltók vízsugár és kézi szerszámok segítségével megakadályozták a tűz továbbterjedését, eloltották a lángokat, majd átvizsgálták a tizenkét hektáron leégett területet.

Kigyulladt egy tetőtér-beépítéses családi ház tetőzete szerda délben Szentendrén, a Szentlászló úton. Mire a tűzoltók a helyszínre érkeztek, a százhúsz négyzetméteres épület felső szintje és a tetőszerkezete már teljes egészében égett. A szentendrei hivatásos és a leányfalui önkéntes tűzoltók több vízsugár segítségével megakadályozták a tűz továbbterjedését, eloltották a lángokat, majd átszellőztették és átvizsgálták a helyiségeket. A tűz keletkezésekor öt ember tartózkodott az ingatlanban, ők időben, sérülések nélkül elhagyták az égő épületet. A Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vizsgálja a tűz keletkezésének okát és a körülményeit.

Vas vármegye

Körbála izzott ma hajnalban egy Kám közelében lévő szántóföldön, a közút mellett. A vasvári önkormányzati és a helyi önkéntes tűzoltók vízsugárral megakadályozták a lángok továbbterjedését, majd kéziszerszámokkal megbontották a körbálát. A tűzeset során nem sérült meg senki.

Elhagyta az úttestet, az árokba hajtott és a tetején állt meg vasárnap délelőtt egy személyautó Vép közelében. A balesetben az autó vezetője megsérült, őt a mentők kórházba szállították. A szombathelyi hivatásos és a vépi önkéntes tűzoltók áramtalanították a járművet.

Csongrád-Csanád vármegye

Domaszék külterületén, egy tanya udvarán negyven négyzetméteren égett az aljnövényzet, valamint egy farakás kedden reggel. A szegedi hivatásos, valamint a mórahalmi önkéntes tűzoltók egy vízsugárral és kéziszerszámokkal fojtották el a lángokat. A csatornapart, valamint húsz négyzetméter területen a mellette lévő búzatábla kapott lángra kedden délelőtt a 4415-ös számú út mellett, Szikáncs közelében. A hódmezővásárhelyi egységek körülhatárolták, majd két vízsugárral eloltották a lángokat.

Fejér vármegye

Rakomány nélküli teherautó motortere és vezetőfülkéje égett kedden délután Seregélyesen. A lángokat a székesfehérvári hivatásos és a helyi önkéntes tűzoltók vízsugarakkal elfojtották, és áramtalanították a járművet. Személyi sérülés nem történt.

Tolna vármegye

Összeütközött négy személyautó kedden délután Bonyhád-Majos térségében, a 6534-es számú út 3-as kilométerénél. A bonyhádi hivatásos és önkéntes tűzoltók vonultak a baleset helyszínére, áramtalanították a járműveket, valamint egy utast feszítővágó segítségével kiszabadítottak a roncsok közül, majd átadták őt a mentőszolgálat munkatársainak. A balesetben ketten súlyos sérüléseket szenvedtek, őket a mentők kórházba szállították.

Veszprém vármegye

Két személygépkocsi karambolozott szerdán a 71-es főút és a Debreczenyi Gyula utca kereszteződésében, Badacsonytördemicnél. A badacsonytomaji hivatásos és a raposkai önkéntes tűzoltók áramtalanították a járműveket és megszüntették a forgalmi akadályt, valamint letakarították az úttestet. A balesetben egy ember sérült meg, a mentők kórházba szállították.

Somogy vármegye

A nagy erejű széllökéssekkel érkező vihar miatt fák dőltek közútra, járdára, épületre, vasúti sínre és villanyvezetékre szerda délután Kaposváron és környékén. A vármegyeszékhely hivatásos tűzoltói, valamint a KÖTÉL Egyesület önkéntesei csaknem huszonöt helyen avatkoztak be. Az egységek eltávolították a kidőlt fákat, felszámolták a viharkárokat, és megszüntették a közlekedést, illetve a lakosság biztonságát veszélyeztető helyzeteket.

Zala vármegye

A viharos időjárás miatt két helyen volt szükség tűzoltói beavatkozásra szerdán délután Zalában. Alsópáhokon, a Hévízi utcában két kidőlt fa akadályozta a közlekedést. A keszthelyi hivatásos tűzoltók eltávolították a növényt. Nem sokkal később, ugyanebben az utcában egy étterem tetejére dőlt egy húsz méter magas fa, azt szintén a keszthelyi hivatásos tűzoltók távolították el magasból mentő, illetve a helyi önkéntesek segítségével. Hévízen, az Ady Endre utcában úttestre dőlt egy fa, amelyet a helyi önkéntesek távolítottak el. A pacsai hivatásos egység az úttest megtisztításában segédkezett. Az esetek során személyi sérülés nem történt.

Budapest

Teljes terjedelmében égett egy mintegy negyvennyolc négyzetméteres, elhagyatott épület szerda délután Budapest második kerületében, a Cseppkő utcában. A fővárosi hivatásos és a rózsadombi önkéntes tűzoltók három vízsugárral eloltották a lángokat. Személyi sérülés nem történt.

Összeütközött két személyautó csütörtök délután Budapest tizennyolcadik kerületében, a Tarkő utca és a Halomi út kereszteződésében. A fővárosi hivatásos, valamint a Lőrinc-Imre Önkéntes Tűzoltó Egyesület és a FOKA önkéntes tűzoltói áramtalanították a gépkocsikat, majd megszüntették a forgalmi akadályt. A mentőszolgálat két embert kórházba szállított.

Összeütközött két személygépkocsi vasárnap délben Budapest első kerületében, az Attila úton. A rózsadombi önkéntes tűzoltók egy járművet áramtalanítottak, majd megszüntették a forgalmi akadályt. A mentőszolgálat egy embert kórházba szállított.

A Budapestet vasárnap délután elérő viharos időjárással kapcsolatban hétfő reggel hétig csaknem száznegyven alkalommal kértek segítséget a fővárosi hivatásos és önkéntes tűzoltóktól. Jellemzően kidőlt fák, leszakadt ágak, megrongált tetőszerkezetek miatt riasztották az egységeket. A tizennegyedik kerületi Czobor utcában három parkoló autóra, a tizenharmadik kerületben a Váci útra dőlt egy-egy nagy méretű fa. A tizenegyedik kerületi Sáfrány utcában és a tizenötödik kerületi Pázmány Péter utcában villanyvezetékre hasadtak öles faágak, míg a tizennegyedik kerületi Nagy Lajos király útján kéményt döntött le a vihar. A tűzoltók láncfűrész segítségével távolították el a veszélyt jelentő fákat. A viharkárok felszámolása a hétfő délelőtti órákban is tart. Személyi sérülés nem történt.

Nógrád vármegye

Tűz keletkezett csütörtök délelőtt Szécsény határában, a Rákóczi úton, egy telephelyen. A telephelyen egy faszerkezetű melléképület, mintegy háromszáz gumiabroncs és bozótos égett megközelítőleg kétszáz négyzetméteren. A lángok oltásán a szécsényi, a balassagyarmati, a salgótarjáni és a bátonyterenyei hivatásos, valamint a nógrádmarcali, a szécsényi és a bokori önkéntes tűzoltók dolgoztak. Az egységek négy habsugár és egy munkagép segítségével eloltották a tüzet. Az oltási munkákban egy szabadnapos tűzoltó is részt vett. A katasztrófavédelmi mobil labor szakemberei a tűzeset helyszínének közelében, több ponton is vizsgálták a levegő összetételét. Műszeres méréseik során lakott területen nem mutatták ki az egészségügyi határértéket meghaladó koncentrációban semmilyen egészségre káros anyag jelenlétét. Az eset során nem sérült meg senki.

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye

Berendezési tárgyak égtek egy nyírbogdányi családi ház garázsában. A nyírbogdányi önkéntes tűzoltók eloltották a tüzet, majd a nyíregyházi hivatásos tűzoltók hőkamerával átvizsgálták az épületet, a tűz nem terjedt tovább. Személyi sérülés nem történt. A tüzet elektromos zárlat okozhatta.

Pest vármegye (Budaörs)

Szalagkorlátnak ütközött egy kisteherautó vasárnapra virradóra az M7-es autópálya 9-es kilométerénél, Budaörs közelében. A gépkocsiban két ember utazott, mindketten könnyebb sérüléseket szenvedtek. A budaörsi önkéntes tűzoltók áramtalanították és átvizsgálták a járművet, majd biztosították a helyszínt.