Hírek

III. Kárpát-medencei Tűzoltótalálkozó
2025. május 31. 21:00
2025. május 31-én megrendezték Ajakon a III. Kárpát-medencei Tűzoltótalálkozót, az Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság ajaki futamát és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkéntes-, Önkormányzati- és Létesítményi Tűzoltók Versenyét.

Hatalmas érdeklődés mellett rendezték meg a III. Kárpát-medencei Tűzoltó Találkozót, amin több tucat csapat mérte össze a tudását. A seregszemle pénteken délután kezdődött kulturális programmal. A szombati program a tűzoltó gépjárművek felvonulásával folytatódott, amely során Ajak város utcáin ellepték a hazánkból és a környező országokból érkező tűzoltó gépjárművek, majd kezdetét vette a település központjában a rangos megmérettetés, az Országos Kismotorfecskendő Bajnokság részeként megszervezett verseny, ahol a legjobbak mérhették össze tudásukat.

Rubóczki Zoltán, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Tűzoltószövetség elnöke elmondta, hogy az ajaki forduló kiemelt célja, hogy lehetőséget biztosítson a verseny résztvevőinek, családtagjainak arra, hogy egy hétvégét töltsenek el a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye egyik legszebb településén, Ajakon.

A rendezvényt a térség országgyűlési képviselője, dr. Seszták Miklós nyitotta meg.

 

 

Eredmények

Az esemény a BGA Zrt. támogatásával valósult meg.