Ambiciózus pályázati célok
2023. december 01. 11:05
A Magyar Tűzoltó Szövetség, ill. annak területi szövetségei és külhoni partnerei összesen mintegy 2 millió EUR értékben érdekeltek pályázatokban. Ezek célja egy átfogó önkéntes tűzoltói hálózat létrehozatala. E célok érdekében a Budapesti Tűzoltó Szövetség több megvalósítási, ill. előkészítési szakaszban lévő pályázatokban érintett.

A Magyar Tűzoltó Szövetség célja, hogy 2025-re olyan önkéntes tűzoltó hálózat jöjjön létre mintegy 20 ezer önkéntes tűzoltóval a Kárpát-medencében, de a tágabb Duna-régióban is 50 ezer önkéntessel, amely:

• minden tagja valós időben elérhető egy MobilApp (3.0) segítségével;
  • minden tagja egységes képzésben részesül távoktatási felkészítéssel és képzők képzése módszertanú gyakorlati felkészítéssel (12 modul);
  • harmonizált eszközökkel képes segítséget nyújtani a Kárpát-medencén belül 3-6 órán belül (már 100 kisbusz, 50 terepjáró pickup és 4 saját fejlesztésű hibrid utánfutó) – összegezte Kelemen Zsolt alelnök.

Jelenleg két pályázatuk vár támogatási szerződéskötésre, illetve egy beadásra.

1. In2Local (RISKBHUB II) NSKI is partner
    Résztvevők: Szlovénia–Magyarország Interreg Program
    Időszak: 2024.jan.01. - 2026. jún.30.

Támogatás max. 543.154,22 EUR

1. SAFETY4TMF Interreg DRP0200484 Coordinated prevention and disaster management activities for Tailing Management Facilities by authorities, municipalities and other stakeholders to reduce transnational risks and hazards
    Időszak: 2024.jan.01. - 2026. jún.30.

Támogatás: 1,8-2,1 millió EUR

1. Interreg HUSKROUA Interreg VI-A NEXT

Résztvevők: Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna
NSKI partner vagy vezető partner
Prioritás 1. Ellenálló és zöld határrégió

Célterület: Alkalmazkodás a klímaváltozáshoz és a katasztrófakockázatok megelőzése, valamint az ellenállóképesség előmozdítása, figyelembe véve az ökoszisztéma-alapú megközelítéseket
Időszak: 2024.júl.01. - 2026. jún.30.

Támogatás: 1,0-1,5 millió EUR