Bemutatkozik a 145 éves MTSZ
2015. december 23. 13:22
A Magyar Tűzoltó Szövetség kiadvánnyal ünnepelte meg fennállásának 145. jubileumát. A novemberben, „145 év – töretlenül” címmel megjelent kiadvány célja, hogy a „nagyközönség” számára röviden, tömören, könnyen áttekinthetően és képekkel gazdagon illusztrálva foglalja össze a hazai önkéntes tűzoltói mozgalom majd’ másfél évszázadát.

Olyan anyag megalkotása volt a célunk, amelyet büszkén adhatunk át bárkinek „névjegy helyett”, a szövetség nevében, azzal a céllal, hogy betekintést nyerhessen az önkéntes tűzoltók munkájába. A megjelenésében is ünnepi kiadvány kétezer példányban viszi azoknak jó hírét,  akik a XIX. század végétől napjainkig töretlenül őrzik embertársaik értékeit, életét, s mindezt úgy, hogy sem viszonzást, sem köszönetet nem várnak cserébe.

Meggyőződésünk, hogy az önkéntes, önkormányzati, létesítményi tűzoltó társadalom legjobb arcát, legjobb formáját mutatjuk meg ezzel a külvilág számára. A kiadvány szabadon letölthető az alábbi linkről pdf formátumban.