Gyakorlat Székelykeresztúron
2016. szeptember 01. 17:05
2016. augusztus 14-én az Erdélyi Önkéntes Tűzoltók Szövetsége és a Békés Megyei Tűzoltó Szövetség szervezésében, a Székelykeresztúri Önkormányzat támogatásával zajlott gyakorlat Székelykeresztúron.

A gyakorlaton a Hargita Megyei és Maros Megyei önkéntes szervezetek vettek részt. A megjelent 12 egység Sóstó Fürdő területén kialakított helyszíneken hajtott végre feladatokat – a társszervek, vagyis a Székelykeresztúri Mentőállomás és a Székelykeresztúri Rendőrség közreműködésével.

Az elvégzendő feladatokat az egységek felszereltségéhez igazították a szervezők, így volt például

• pincetűz,
  • 1-4 emeleti szoba- és konyhatüzek,
  • tetőtéri tűz magasból mentéssel,
  • műszaki mentés (személygépkocsi),
  • személygépkocsi tüzének oltása,
  • kazánház- és raktártűz.

A csaknem száz tűzoltó részvételével zajlott gyakorlat értékeléssel zárult, amelyen szóba kerültek a leggyakoribb taktikai hibák is. Az eseményt minden résztvevő sikeresnek és fontosnak ítélte.