VIII. Országos Ifjúsági Tűzoltó Verseny
2016. július 04. 13:04
2016. július 2-3-án, a szombathelyi Sport telep Atlétikai Pályán zajlott a VIII. Országos Ifjúsági Tűzoltó Verseny az MTSZ, a VMTSZ és a VMKI szervezésében.

A Magyar Tűzoltó Szövetség (MTSZ) a Vas Megyei Tűzoltó Szövetséggel (VMTSZ) és a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósággal (VMKI) közösen Szombathelyen szervezte meg a VIII. Országos Ifjúsági Tűzoltó Versenyt. A Magyar Tűzoltó Szövetség együttműködő partnere a Nemzetstratégiai Kutatóintézet volt, amely a határon túli csapatok részvételét biztosította a versenyen. Ugyanis nem csupán az ország minden tájáról, de határon túlról – Székelyföldről, Vajdaságból, még Angliából is – érkeztek a lelkes fiatalok, hogy felvegyék a versenyt a hazai önkéntes ifjúsági tűzoltókkal.

Az eseményről a Szombathelyi TV készített összefoglalót, ami ide kattintva tekinthető meg.

A július 2-i, délelőtt 10 órakor kezdődő megnyitón Dobson Tibor tűzoltó dandártábornok, a MTSZ elnöke köszöntötte résztvevőket, és kívánt mindenkinek sikeres versenyzést.

A július 3-i eredményhirdetésen beszédet mondott Hende Csaba országgyűlési képviselő. Az ünnepségen jelen volt még Erdélyi Krisztián tű. ezredes, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, Majthényi László, a Vas Megyei Közgyűlés elnöke, valamint Nagy Zoltán, a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány munkatársa is.

A kitűnő hangulatú versenyen számos jó eredmény született; végül az alábbi csapatok állhattak fel a dobogóra:

Fiú csapatok:
    - Vértessomló ÖTE (Komárom-Esztergom megye)
    - Becsehely ÖTE (Zala megye)
    - Békéssámson ÖTE (Békés megye)

Leánycsapatok:
    - Pusztamonostor ÖTE (Jász-Nagykun-Szolnok megye)
    - Békéssámson ÖTE (Békés megye)
    - Szilvásvárad ÖTE (Fejér megye)

Határon túli csapatok:
    - Wednesbury (Anglia)
    - Kászon (Erdély)
    - Martonos (Vajdaság)

Gratulálunk nekik a jó eredményhez!

Fotós: Mihály Jánosné és Hegymegi Ildikó