Félmilliárd az önkéntes tűzoltóságoknak
2014. december 20. 10:19
Az Országgyűlés a költségvetési vitában az önkéntes tűzoltóságokra nézve rendkívül kedvező döntést hozott. A hosszú évek óta 120 millió forint, majd a tavalyi 300 millió után az önkéntes tűzoltó egyesületek támogatását, képviselői indítványra, 500 millió forintra emelte az országgyűlés.

Az Országgyűlés a költségvetési vitában az önkéntes tűzoltóságokra nézve rendkívül kedvező döntést hozott. A hosszú évek óta 120 millió forint, majd a tavalyi 300 millió után az önkéntes tűzoltó egyesületek támogatását, képviselői indítványra, 500 millió forintra emelte az országgyűlés. Ebből 100 millió forint a különleges, speciális mentőcsoportok fejlesztésére, támogatására fordítandó.

Ugyancsak megemelték a Magyar Tűzoltó Szövetség költségvetését is, ami 17,5 millió pluszforrást jelent a Magyar Tűzoltó Szövetségnek 2015. évre. Mindez az elmúlt év hatékony munkájának, az önkéntes egyesületek elismerést kiváltó tevékenységének köszönhető.